Dev Kripto Para Balinaları Çöküşten Önce O Alcoin’i Boşalttı!

FTX ve Alameda Research tasfiye memurları çöküşten hemen önce Coinbase’e 2.500 ETH yatırdı. Bunun yanında başka büyük kripto para balinaları da benzer hamleler yaptı. Bu hamle, lider altcoin fiyatındaki son çöküşle aynı zamana denk geldi. Dolayısıyla bu da kafalarda bazı soru işaretlerine yol açtı. FTX likidatörleri, kayda değer fiyat düşüşleri öncesinde sürekli olarak önemli miktarda para yatırmayı hedefliyor.

Kripto para balinaları çöküşten önce ETH’yi boşalttı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada bir anda kan gövdeyi götürdü. Bu sert satışların arkasında bazı tanıdık yüzler de var. On-chain analistler, birkaç kurumsal yatırımcının piyasadaki gerileme sırasında stratejik olarak varlıklarının bir kısmını sattığını bildirdi. Dört kripto para balinası, yaklaşık 106 milyon dolar değerinde 31.683 ETH’yi topluca elden çıkardı. Belirlenen kripto balinaları arasında, iflas eden Alameda/FTX mülküne bağlı bir adres olan Cumberland ve açıklanmayan iki altcoin cüzdanı yer alıyor.

Önde gelen bir kurumsal kripto yatırım firması olan Cumberland, çeşitli borsalara 57,3 milyon dolar tutarında 17.206 ETH yatırdı. Öte yandan, ‘0xC3f8’ ve ‘0x1717’ adlı iki kripto balinası, sırasıyla 26,6 milyon dolar değerinde 7.976 ETH ve 13,32 milyon dolar değerinde 4.000 ETH’yi Binance ve diğer borsalara taşıdı. Benzer şekilde, FTX/Alameda mülkü de yaklaşık 8,33 milyon dolar değerinde 2.500 ETH transfer etti. Bu arada, FTX’in sert satışlardan önce piyasayı etkili bir şekilde dumpladığı ilk sefer değil. Bu bağlamda on-chain gözlemci SpotOnChain, gelişmeyi şu şekilde duyurdu:

FTX ve Alameda Research likidatörleri çıkış noktalarını seçmekte gerçekten ustalar! Sadece 8 saat önce, son düşüşten hemen önce ~3.426 dolardan Coinbase’e 2.500 ETH (8,56 milyon dolar) daha yatırdılar!

Edward Snowden’dan piyasa çöküşüne ilginç yaklaşım!

Bu önemli ticari faaliyetler piyasa üzerinde ek satış baskısı yarattı. Böylece, lider altcoin fiyatındaki düşüşü daha da derinleştirdi. Hatta, bu süreçte lider kripto BTC’nin fiyatı keskin bir düşüş yaşayarak 65.100 dolara kadar geriledi. BTC daha sonra kayıplarının bir kısmını telafi etmeyi başardı. Bitcoin, yazı sırasında günlük bazda %2,6 kayıpla 67.700 dolar civarında işlem görüyordu. CompaniesMarketCap’in verilerine göre, bu durum Bitcoin’i küresel en büyük varlıklar sıralamasında Meta’nın gerisinde konumlandırıyor.

Her şeye rağmen bilgisayar bilimcisi Edward Snowden, Bitcoin fiyatının hafta boyunca nispeten sabit kaldığını belirterek sektörün son düşüşe verdiği tepkiyle alay etti. Bu doğrultuda Snowden, şunları söyledi:

Ben, fiyatlar yüzünden çıldıran kripto insanları görüyorum. Sonra, Bitcoin grafiğini açıyorum ve fiyatın yedi gün öncesiyle aynı olduğunu görüyorum!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x